kvantum energetika
Richard Bartlett egy szerencsés „véletlen” folytán fedezte fel azt a képességet, ami azonnali változáshoz vezetett.
Ahhoz, hogy megértse, hogy mi történt, belevetette magát a kvantumfizika rejtelmes világába, és azt írja, hogy csodák igenis léteznek
Természetgyógyász és kiropraktőr lévén azokat a sémákat követte, miszerint ha van egy A probléma, és C a problémamentes állapot, akkor meg kell találnia a B lépést, azt véghezvinni és egy bizonyos idő alatt meg is fog történni a változás. A Mátrixenergetika megközelítése az, hogy az A kiindulópont és a C végeredmény közt nem a megszokott kereteken belül történnek a dolgok, ami esetleg érthető az elmének, hanem tőlünk függetlenül – akár azonnal.
Az egyetlen állandó dolog a világon a változás. A mátrix energetikának is a lényege a változás. Nem a változtatás. A változás nem olyasmi, amit irányítani kell, elég az, ha tudjuk, hogy mit szeretnénk, hogy megváltozzon, azt már nem kell tudni, hogy hogyan. Mindig a lehető legjobb lehetőség történik.
A mátrix energetikának része néhány technika is, mint a két-pontos technika, vizualizálás, archetípusok, időutazás és párhuzamos valóságok, de valójában ezek segédeszközök ahhoz, hogy elindítsuk a változást. Alapjában véve nem technika, hanem látásmód, ahogy a világot láthatjuk. Nem ragaszkodik szabályokhoz, ahogy Richard Bartlett mondta: „Az a szabály, hogy nincs szabály”.
A változást mi magunk a szándékunkkal irányba állítani, és csak elindítani tudjuk a többi már a „mező” vagy egy magasabb intelligencia dolga. Nem annyira hit kérdése, mint azé, hogy elálljunk az útból, ne akarjuk megmagyarázni a dolgot és főképpen ne akadályozzuk a változást. Sokszor elhangzik, hogy valami fejben dől el. A mátrix energetikában ez inkább a szívre igaz. Szívben dől el.
Tapasztalatok alapján mondhatom, hogy igenis léteznek csodák! Láthattunk már gerincferdülést másodpercek alatt kiegyenesedni, csőd felé tartó vállalkozás éledt fel egyik napról a másikra, vagy egy tanfolyamra másnapra lett harminc potenciális érdeklődő, egy telefonnal, csak hogy néhányat említsek.
Szívből ajánlom Richard Bartlet: Mátrix energetika című könyvét!
Pragmatikus pszichológia
Az Access Consciousness rendszerén belül kidolgoztak egy olyan “ágazatot”, ami pragmatikus, azaz gyakorlatias eszközöket gyűjt össze pszichológiai problémák felfedésére és kezelésére.
GARY DOUGLAS ÉS DR. DAIN HEER SUSANNA MITTERMAIER-REL KARÖLTVE ALAPÍTOTTÁK MEG A PRAGMATIKUS PSZICHOLÓGIÁT.
Mag. Susanna Mittermaier klinikai pszichológus, bestseller író, világszerte előadásokat tart, és a Pragmatikus Pszichológia megalapítója, ezzel egy új paradigmát létrehozva a pszichológiában, terápiában és változásban. Susanna világszerte arra inspirálja az embereket, hogy fedezzék fel az őrültségek és mentális betegségek mögött rejtőzködő képességeket.
Ő a szerzője a forradalmi, nemzetközi bestsellernek, a Pragmatikus Pszichológia – Praktikus eszközök, hogy őrülten boldog légy c. könyvnek.
Ezt a könyvet szerencsére már magyar nyelven is olvashatjuk.
A „pragmatikus praktikusok” a pragmatikus pszichológia eszközeit használva
nagyon hatékonyan tudnak közre működni a személyes konzultációk során.
Sedona módszer
Az alapító Lester Levenson nagyon sikeres amerikai vállalkozó és fizikus volt.
Sokféle üzletbe belefogott, (fatelep, bolt, étterem) és ezekkel általában jól is keresett, de egyáltalán nem érezte magát boldognak. Ez nem csak lelki panaszokban nyilvánult meg, hanem testi problémákban is, 43 éves korára mindenféle betegséget és nyavalyát összegyűjtött: migrén, gyomorfekély, sárgaság, ízületi panaszok, szívbetegség.
43 éves korára a szívbetegsége annyira súlyossá vált, hogy az orvosok lényegében hazaküldték meghalni, azzal, hogy talán van még egy pár hete hátra, ha nagyon vigyáz magára. 1954-et írtunk, ebben az időben még nem végeztek bypass műtétet, ha valakinek eltömődtek a koszorúerei, az lényegében halálos ítéletet jelentett.
Tehát Lester Levenson 43 éves korában hazament a kórházból meghalni. Otthon aztán úgy döntött, hogy még lélegzik, tehát van még remény.
Gondolta, ha kitalál valamit, ami segíthetne rajta, akkor megváltozik az élete. Ha nem, akkor pedig saját maga fog véget vetni az életének, nem hagyja rá az infarktusra. Nekiállt tehát gondolkodni. Egyedül élt New York-i apartmanjában, pénze volt elég a vállalkozásaiból, csak éjszaka ment ki egy órára bevásárolni valamelyik éjjel-nappali boltba.
Azzal kezdte, hogy megvizsgálta az életét, mikor érezte boldognak magát. Arra jutott, hogy ha nagy ritkán boldognak érezte magát, az mindig olyankor volt, amikor szeretett valakit. Ez volt tehát a kiindulópont.
Később azt is felfedezte, hogy a szereteten kívül minden más érzelmet el lehet engedni. Nekiállt tehát elengedni minden olyan múltbeli érzelmet, amely nem szeretet volt: dühöt, tehetetlenséget, büszkeséget és minden mást is. Nagyjából három hónapig végezte ezt a munkát. Lényegében egész nap nem csinált mást.
Közben egyre nagyobb energiát érzett magában. Előfordult, hogy elengedés közben ki kellett mennie az utcára egyet sétálni, mert másként nem tudta levezetni az energiáit. A három hónap leteltével a teste meggyógyította magát, az összes panasza eltűnt. 84 éves koráig élt, kitűnő egészségben.
NÉHÁNY IDÉZET LESTER LEVENSONTÓL:
“A kudarc érzése már életünk legelső napjaiban elkezdődik. A szüleink megmondják, hogy mit tegyünk és mit ne tegyünk.”
„Az lenne a jó, ha egyetlen nyelv sem tartalmazna tagadó szerkezeteket – ne legyen „nem tudom”, „nem sikerül”, stb. Csodálatos volna, ha ezek a dolgok eltűnnének az emberi nyelvekből.”
„Rá fogsz jönni, hogy mindent, amit mondani akarsz, ki lehet fejezni pozitív módon. Csak arra gondolj, hogy mit akarsz, és azt is fogod kapni.”
“Amikor harmóniában vagy, és támad egy gondolatod, a világegyetem minden atomja megmozdul azért, hogy megvalósítsa a gondolatodat. És ez így van.”
„Összességében a születésünk óta belénk vert tehetetlenség az, ami korlátoz minket. Az munkált a szüleinkben; és ők is a saját szüleiktől kapták. Folyamatosan kapjuk, és tudat alatt továbbadjuk azoknak, akikről azt gondoljuk, hogy nagyon szeretjük őket.”
“Láttam, hogy a valódi énem csupán a “vanás,” a létezés, és hogy a vanásom pontosan ugyanaz, mint az univerzum vanása. És amikor ezt megláttam, azonosultam az univerzum minden lényével; minden atommal, ami benne van. És ha ezt teszed, minden olyan érzés eltűnik belőled, hogy te külön egyén, ego lennél.”
“Azt képzeltem vagy álmodtam, hogy egy test vagyok. És éppen most is azt álmodom, hogy én ez a test vagyok.”
“Valójában az egyetlen dolog ami létezik, az a Létezés. Ez a valódi, változhatatlan dolog, ami minden más mögött áll. És te is az vagy.”
“A megvilágosodás előtti és utáni élet két ellentétes véglet volt. Először mérhetetlen depresszió és betegség volt. Utána pedig leírhatatlan boldogság és derű.”
A KÖVETKEZŐKBEN EGY EGYSZERŰBB, ÁM ANNÁL HATÁSOSABB GYAKORLATOT ISMERTETEK:
– Mit érzel most?
– Örülsz ennek az érzésnek? Megengeded, hogy itt legyen?
– El tudnád engedni?
– El akarod engedni?
– Ha igen, akkor mikor akarod elengedni?
Akár igen, akár nem a válaszod ezekre a kérdésekre, teljesen rendben van.
Ha feljön egy érzés, menj többször végig ezeken a kérdéseken. Lehet, hogy 8, 10 alkalom is kell hozzá, hogy oldódjon. Adj magadnak időt!